Nasz najlepszy sezon w okręgówce! » 53 punkty i 74 bramki - absolutny rekord!
Mamy już 4 licencjonowanych trenerów UEFA! » 8 naszych drużyn gra w rozgrywkach PZPN!
Pierwsza wygrana w D2 Młodzik
Wpisany przez olsen    niedziela, 18 września 2016 04:54    PDF Drukuj Email

d2-foto1

Victoria Bielawy 0:4 (0:0) Jutrzenka Goksir Drzewce

Pierwsze ligowe zwycięstwo odnieśli nasi piłkarze grający w lidze D2 młodzik. Drużyna złożona z rocznika 2004,05,06 pokonała pewnie Victorię Bielawy 4:0 i zdobyła pierwsze punkty i bramki w lidze. Na wniosek trenera Marcina boisko zostało powiększone do normalnych ligowych wymiarów, ak aby dzieci mogły uczyć się już odległości w ustawieniu i siły podań na jaką odległosć mają piłkę zagrać.

Podczas meczu wiał silny wiatr. W pierwszej połowie nie był naszym sprzymierzeńcem. Pomagał gospodarzom, którzy długim podaniem prubowali uruchamiać swoich napastników. Jednak tego dnia nasza obrona była nie do powstrzymania. Świetnie zagrali Dawid kubik, Kamil Białek i Paweł Marat. Zreszta cały zespół należy pochwalić. Podejmowane decyzje, mało błędów własnych, łatwość wygrywania pojedynków jeden na jeden i przedewszytkich szukanie podań i wykorzystywanie bocznych sektorów boiska.

Przeciwnik bardzo ambitny i zaangazowany. Po strzeleniu pięknej bramki przez Kamila Żurawskiego (strzał z dystansu w same okienko bramki) i objęciu prowadznia ruszył do ataku. i miał fajne pare minut. Obił naszą poprzeczkę po rykoszecie i oddał dwa groźne strzały. I to było na tyle drugiej połowy. Resztę spotkania Jutrzenka kontrolowała. Sprawy w swoje ręce wzieli Żurawski i Urbański. Maciek podwyższył wynik strzelając bramkę z rzutu wolnego a potem zanotował asystę. Świętną zmianę dał Mateusz Czajka. Na poz 9 kiedy to już przeciwnik był otwarty strzelił dwie bramki wykorzystując podania kolegów.

Tak więc buduje zespół na kilku doświadczonych zawodnikach. Młodsi zawodnicy wchodzący muszą trenować i powoli wchodzić w zespół.

Brawo dzieciaki :) Za tydzień Rawa Mazowiecka. Będzie to trzeci trudny rywal. Uskrzydleni zwycięstwem postaramy się o niespodziankę choć nie będzie łatwo.