HOT NEWS
Trwa nabór do Jutrzenki! » Od przedszkolaka do licealisty! Zapraszamy!
Nasz najlepszy sezon w okręgówce! » 53 punkty i 74 bramki - absolutny rekord!
Andrzej Perski najlepszym strzelcem w okręgówce! » 30 bramek!
Mamy już 4 licencjonowanych trenerów UEFA! » 8 naszych drużyn gra w rozgrywkach PZPN!
Zapraszamy na nasz profil facebookowy! » Najszybsza informacja!
poniedziałek, 24 września 2018
XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Koninie!
Wpisany przez Kriss    czwartek, 07 kwietnia 2011 17:56    PDF Drukuj Email

Znamy już miejsce i termin rozegrania XIII Krajowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 2-4 września w Koninie na morzysławskim stadionie lekkoatletycznym przy PWSZ.

Przypomnę, że drużyna OSP Drzewce złożona z piłkarzy Jutrzenki będzie już po raz drugi broniła miana najlepszej drużyny w Polsce. Od prawie 8 lat dzierżymy tytuł mistrzowski wywalczony najpierw w roku 2003 w Toruniu, a następnie obroniony w roku 2007 w Płocku. Rozgrywane co cztery lata zawody krajowe są najważniejszym wydarzeniem sportowym w środowisku OSP. Łącznie z eliminacjami startuje w nich blisko 18 tysięcy drużyn OSP z terenu całej Polski. To o wiele więcej niż drużyn piłkarskich w PZPN. 

Do zawodów finałowych zakwalifikowało się 16 drużyn OSP mistrzów województw i broniąca tytułu drużyna OSP Drzewce. Niestety na zawodach zabraknie legendarnych i wielce zasłużonych drużyn z Lądka, Żelaznej, Kowalewa czy Rogoźnika, z którymi zawsze toczyliśmy wspaniałe boje o tytuł mistrzowski. Życie jednak nie lubi próżni i w ich miejsce napewno nie zabraknie znakomitych następców jak choćby Smardzewice czy Dobrów. Nasza drużyna choć zaawansowana wiekowo nie składa broni i będzie walczyć o jak najlepsze miejsce.

Zawody zostaną rozegrane na kameralnym obiekcie lekkoatletycznym położonym przy kampusie uczelnianym PWSZ w dzielnicy Morzysław. W ubiegłym roku z inicjatywy władz uczelnianych konińskiej PWSZ rozpoczęto budowę nowoczesnego Centrum Wykładowo-Dydaktycznego. W ramach projektu kosztem 3 mln zł dokonano również modernizacji stadionu i budowy otwartych boisk. Tym samym na stadionie pojawiła się m.in. nowa 400 metrowa bieżnia tartanowa, rzutnie, skocznie oraz trybuna i oświetlenie. Oficjalne otwarcie Centrum w tym auli wykładowej z widownią na ponad 800 miejsc zaplanowano na kwiecień br. Koszt całej inwestycji przekracza 14 mln zł.

Niestety termin Mistrzostw Polski zbiega się z bardzo ważnym wydarzeniem w naszym środowisku, czyli ślubem i weselem Dariusza Supery podstawowego zawodnika naszej drużyny, syna naczelnika i brata trenera, kierownika i ogólnie całego mózgu OSP Drzewce Krzysztofa Supery. Duża ilość pozostałych druhów i druhen z OSP będzie również prawdopodobnie zaproszona na wesele, więc szykuje sie poważny problem organizacyjno-moralny.

Share this post

Poprawiony ( czwartek, 07 kwietnia 2011 18:51 )
 

Komentarze  

 
0 #10 Szymon 2011-08-31 12:04
na jakiej ulicy odbęda sie zawody
Cytować
 
 
0 #9 Ilona 2011-08-23 08:33
będzie płatne wejście na tą impreze??
Cytować
 
 
0 #8 piotr 2011-07-30 10:53
Z tego co mi wiadomo to start ma być na tohatsu 8/8
Cytować
 
 
0 #7 Łukasz 2011-07-08 09:34
Czy motopompy PO5 są wycofane z mp
Cytować
 
 
+1 #6 piotr 2011-06-27 13:37
przepraszam pomyliłem czas osp rudka oczywiście a nie dobrów jeszcze raz przepraszam
Cytować
 
 
0 #5 piotr 2011-06-27 13:35
Prezess czas Dobrowa oczywiście na wojewódzkich ok tylko że startowała ta jednostka na tohatsu i to 16/8 , a inne jednostki kręcą takie czasy na po5
Cytować
 
 
0 #4 WIKTOR 2011-06-16 20:08
Drzyjcie, bo OSP Stara Wieś g. Mircze tam będzie. A czasy uzyskane przez OSP Drzewce nie są im straszne.

Pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów.
Cytować
 
 
-1 #3 prezess 2011-04-19 12:55
Rzeczywiście Lądek i Żelazna również wystąpią na MP. Czyli będą to 18 i 19 drużyna, za tak zwane zasługi na ostatnich krajowych. Może to i dobrze?!
Cytować
 
 
+3 #2 Elka 2011-04-15 20:49
OSP Rudka pow.łosicki woj. mazowieckie także tam będzie.
Cytować
 
 
-1 #1 Piotr 2011-04-11 16:33
Lądek i Żelazna wezmą udział w zawodach gdyż nastąpiła niespodziewana zmiana regulaminu umożliwiająca start w zawodach także tym drużynom
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Strona Główna

MENU -:-Kadra-:-

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości