Nasz najlepszy sezon w okręgówce! » 53 punkty i 74 bramki - absolutny rekord!
Mamy już 4 licencjonowanych trenerów UEFA! » 8 naszych drużyn gra w rozgrywkach PZPN!
Wpisany przez Kriss    poniedziałek, 11 lipca 2011 07:07    PDF Drukuj Email

bs-jd3

Jutrzenka Drzewce - Grembach Łódź 3:10 (2:2, 0:4, 1:4)

Bramki: Krzysztof Supera 2, Tomasz Pawelczak

Tylko przez jedną tercję nasi piłkarze byli w stanie prowadzić wyrównany bój z jak się później okazało Mistrzami Polski. Grembach Łódź to praktycznie reprezentacja Polski, znakomici profesjonali zawodnicy, więc trudno było oczekiwać sukcesu w tym meczu. Tym bardziej, że nasi zawodnicy nie wytrzymali fizycznie trudów "wielodniowej rywalizacji".

Początek meczu fatalny już pierwsza akcja Grembacha i sprytny strzał Saganowskiego wpada do siatki. Kilka minut potem ten sam zawodnik podwyższa na 2:0.

Do walki podrywa nasz zespół nie kto inny jak kapitan Krzysztof Supera, który najpierw po podaniu z rogu przez Krawczyka lobuje Jakuba Skrzypca, a następnie w ostatnich sekundach pierwszej tercji kapitalną bombą z połowy boiska w samo okienko bramki Grambacha doprowadza do remisu.

Powinno to zadziałać motywująco na nasz zespół jednak nie zadziałało. Dwie spóźnione interwencje Foksa i dwa faule z bliskiej odległości dla Grembacha. Pierwszy przestrzelony, ale drugi na bramkę zamienia ponownie Saganowski.

Chwilę potem strzał z daleka bramkarza Słowińskiego i piłka po głowie Foksa wpada do bramki kompletnie zmylonego Stolarka, tutaj zaspał i nie wyszedł do tego strzału Urbański.

Jesteśmy słabo dysponowani i do końca nie jesteśmy już w stanie nawiązać wyrównanej walki w łodzianami.

W trzeciej tercji po golu na 7:3 Tomka Pawelczaka, znakomitą okazję ma również Krstić jednak trafia w spojenie słupka z poprzeczką.

Końcówka meczu to festiwal naszych błędów i wysoka porażka staje się faktem.

Podsumowując mecz to szkoda, że nasi zawodnicy nie byli na 100 % przygotowani i skoncentrowawani w tym meczu, a to był przecież warunek konieczny podjęcia walki z tak znakomitą drużyną. Pierwsza tercja pokazała, że nawet z Mistrzami Polski można powalczyć.

Ten turniej to była dalej dla nas wielka nauka. Porażka z Mistrzami Polski Grembachem czy Copacabaną ujmy nie przynosi, jednak należy wyciągnąć wnioski, jeżeli chcemy walczyć równorzędnie z najlepszymi. Przykładem dla nas niech będzie ETA Dąbrowa Górnicza, z którą rok temu wygralismy w Zgierzu, a teraz wywalczyła brązowe medale. Tylko się uczć i brać przykład z profesjonalistów.