Nasz najlepszy sezon w okręgówce! » 53 punkty i 74 bramki - absolutny rekord!
Mamy już 4 licencjonowanych trenerów UEFA! » 8 naszych drużyn gra w rozgrywkach PZPN!
czwartek, 21 września 2017
Puchar Polski nie dla nas!
Wpisany przez Kriss    poniedziałek, 01 lipca 2013 11:36    PDF Drukuj Email

DSC02753

Tylko dwie drużyny z turnieju I ligi w Gliwiach awansowały do finałowych rozgrywek o Puchar Polski na Manufakturze i meczów barażowych o ekstraklasę piłki nożnej plażowej w Ustce. Niestety wśród tych drużyn nie znalazła się Jutrzenka Drzewce, która przegrała swój mecz półfinałowy.

BS1

Jutrzenka - KP Łódź 5:4 (0:1, 1:3, 3:0)

Bramki: Maciej Borowski 3, Szymon Kiwała, Tomasz Czajkowski

A początek był bardzo obiecujący, bo w pierwszym meczu pokonaliśmy bardzo dobrą drużynę z KP Łódź, mającą w swoich szeragach takich zawodników jak Jakub Skrzypiec, Michał Gąsiński, Daniel Krawczyk, Igor Sobalczyk, Piotr Klepczarek, Marcin Dopierała czy Krzysztof Hajduczek. Nie przestraszylismy się faworyzowanych rywali i po znakomitym meczu odnieśliśmy cenne zwycięstwo. Bohaterem meczu został strzelec trzech bramek Maciej Borowski. To zwycięstwo zapewniło nam wyjście z grupy.

BS22

Borko ustrzelił w pierwszym meczu hattricka!

BS2

Jutrzenka - Straż Pożarna Choszczno 5:7 (1:1, 3:1, 1:5)

Bramki: Michał Marcinak 2, Krzysztof Supera, Szymon Kiwała, Maciej Borowski

W drugim meczu ze Strażakami z Choszczna chcieliśmy wygrać jak najmniejszym nakładem sił, tak aby zachować ich jak najwięcej na mecz półfinałowy. Oszczędzaliśmy również podstawowych zawodników. W efekcie dość niespodziewanie przegraliśmy, co spowodowało że musieliśmy zagrać dwa mecze pod rząd.

BS31

Michał Marciniak dwoił sięi troił w meczu półfinałowym.

Jutrzenka - Tonio Team Sosnowiec 6:10 (3:5, 1:5, 2:0)

Bramki: Michał Marcinak 2, Tomasz Czajkowski, Szymon Kiwała, Maciej Borowski

Mecz półfinałowy z drużyną Tonio Team Sosnowiec był meczem z gatunku o wszystko, a przede wszystkim o upragniony awans do finałów Pucharu Polski i baraży o ekstraklasę. Zaczynamy jednak fatalnie i po 5 minutach przegrywamy już 1:5! Michał Marciniak zmniejsza jednak rozmiary przegranej i po I tercji przegrywamy 3:5. Bojowe nastroje w przerwie, prośba o koncentację i mobilizację nie przynoszą jednak efektów i II tercję przegrywamy aż 1:5! W III tercji walczymy dzielnie do końca, ale udaje nam się odrobić tylko dwie bramki.

Skład: Piotr Kocęba - Kamil Bartczak, Tomasz Czajkowski, Michał Marciniak, Maciej Borowski - Jarosław Foks, Robert Szubert, Szymon Kiwała, Szymon Kopeć, Krzysztof Supera.

Szkoda przegranego półfinału, ale niestety nie weszliśmy w mecz, szybko straciliśmy bramki i nie udało nam się później dogonić wyniku. Za dużo było prostych błędów w obronie. Zabrakło takiej konsekwencji i mobilizacji jak w pierwszym meczu z KP Łódź. Zwycięsto w pierwszym meczu pobudziło nasze apetyty.Szkoda straconej szansy, trzeba wyciągnąć wnioski i w przyszłym sezonie postarać się skuteczniej walczyć.