Puchar Polski. Fantastyczny mecz i pechowa przegrana!
HOT NEWS
Trwa nabór do Jutrzenki! » Od przedszkolaka do licealisty! Zapraszamy!
Nasz najlepszy sezon w okręgówce! » 53 punkty i 74 bramki - absolutny rekord!
Andrzej Perski najlepszym strzelcem w okręgówce! » 30 bramek!
Mamy już 4 licencjonowanych trenerów UEFA! » 8 naszych drużyn gra w rozgrywkach PZPN!
Zapraszamy na nasz profil facebookowy! » Najszybsza informacja!
środa, 15 sierpnia 2018
Puchar Polski. Fantastyczny mecz i pechowa przegrana!
Wpisany przez Kriss    piątek, 16 sierpnia 2013 20:07    PDF Drukuj Email

Jutrzenka - Tonio Team Sosnowiec 4:5 (3:0, 0:2, 1:3)

Bramki: Michał Marciniak 3, Andrzej Perski

Skład: Mateusz Wlazłowski, D.Supera - Filipiński, Kopeć, Grzybowski, Perski, Marciniak, K.Supera

O tym, że gramy w finałach Pucharu Polski dowiedzieliśmy się dopiero dzień przed turniejem. Prezes poszybce zebrał skład i wyruszyliśmy rywalizować z najlepszymi drużynami beach soccerowymi w Polsce. Niestety kilku naszych podstawowych zawodników jak Czajkowski, Borowski, Bartczak czy Pryk są na wakacjach, a Kowalczyk i Kiwała oczywiście grają mecze w II lidze. Nie wyglądało to optymistycznie. W ostatniej chwili aby podreperować skład Prezes załatwia rezerwowego bramkarza ekstraklasowego Widzewa Łódź młodego Mateusza Wlazłowskiego.

01

Ostatnie wskazówki trenera Supery i pełna mobilizacja!

02

Nasza ekipa wychodzi na boisko przygotowana na twardy bój!

03

Przywitanie bohaterów dzisiejszego meczu!

Wydaję się więc, że jesteśmy z góry skazani na pożarcie, ale nic bardziej mylnego. Zaczynamy fantastycznie. Gramy mądrze i agresywnie. Skrzętnie realizujemy założenia taktyczne nakreślone przez trenera. Mamy w swoich szeregach Michała Marciniaka, który wkręca na piachu obrońców z Sosnowca, a przede wszystkim zdobywa dwie bramki i szybko obejmujemy prowadzenie 2:0

04

Nasz motor napędowy Michał Marciniak.

06

Znakomicie w I tercji gra w obronie Radek Filipiński.

07

Michał Marciniak i 2:0!!!!!

Sosnowiczanie są zaskoczeni naszą dobrą grą i w I tercji praktycznie nie istnieją. My mamy kolejne wyborne sytuacje, ale wykorzystujemy tylko jedną po mocnym strzale z dystansu Andrzeja Perskiego. Po 12 minutach wieć zaskakujące, alew pełni zasłużone prowadzenie Jutrzenki 3:0.

09

Tak ofiarnie i agresywnie grali w dzisiejszym meczu nasi zawodnicy.

10

Najstarszy w naszej drużynie Krzysztof Supera.

12

I najmłodszy, fantastycznie broniący 16 letni Mateusz Wlazłowski.

Początek II tercji to dalej dobra gra naszego zespołu. Znów mamy wyborne okazje na podwyższenie wyniku. Poprzeczka po strzale Daniela Grzybowskiego, rzut wolny z 12 metrów Krzysztofa Supery znakomicie broni bramkarz Tonio, kilka groźnych strzałów oddaje Michał Marciniak. I kiedy wydaję się, że w pełni kontrolujemy mecz, rzut rożny, pasywna gra w strefach naszych obrońów i z najbliższej odległości tracimy bramkę. To wydaję się być przełomowy moment tego meczu. Sosnowiczanie uwierzyli, że mają jeszcze szansę nawiązać z nami walkę, grają coraz lepiej i stwarzają coraz więcej dogodnych sytuacji. Ich dobra gra zostaje uwieńczona drugą bramką, kótra jest jakby kopią pierwszej, z tym że pada z gry, ale ustawienie naszych obrońów zostaiwa wiele do życzenia. Po II tercjach prowadzimy więc już tylko 3:2.

05

Tonio Team rusza w II tercji do odrabiania strat.

13

Początek II tercji to dalej twarda gra naszych zawodników.

14

Przed szansą na 4 bramkę Krzysztof Supera.

Mocno zmobilizowani wychodzimy na III tercję. Znów mamy sporo znakomitych okazji na podwyższenie, ale bramka rywali jak zaczarowana. Trzeba przyznać ze znakomicie broni ich bramkarz. Znów nie wykorzystane sytuacje się mszczą i w kuriozalny sposób po przypadkowym rykoszecie tracimy prowadzenie. Wyraźnie zaczyna brakować nam sił na agresywną grę w defensywie. Krótka ławka, złożona tylko z dwóch zawodników z pola robi swoje. Tym razem składna akcji Tonio Team i Mateusz Wlazłowski bez szans przegrywamy na 3 minuty przed zakończeniem meczu.

Końcówka więc dajemy z siebie wszystko i znów udaje nam się zepchnąć rywali do obrony. Bramka wisi w powietrzu. Na 50 sekund przed zakończeniem meczu mamy rzut wolny z około 15 metrów. Do piłki podchodzi Michał MArciniak i mamy wyrównanie!!!!!

Wydaję się, że czeka nas dogrywka. Na 20 sekund przed końcem na strzał rozpaczy ze środka boiska decyduje się obrońca z Sosnowca. Uderzenie nie jest mocne i w środek bramki, ale piłka odbija się od piasku, przed naszym bramkarzem przebiega przeciwnik, to wszysko kompletnie go zaskakuje i ta nieszczęśliwe dla nas wtacza się między jego nogami do bramki. Totalna załamka i pech!!!!  

15

O dziwo nawet w tej sytuacji nie pada dla nas bramka!?

16

Daniel Grzybowski przed szansą na podwyższenie prowadzenia.

27

Akcja Supery i znów jesteśmy blisko podwyższenia prowadzenia.

26

Kolejna dobra sytuacja Marciniaka.

Stare porzekadło powiada, że nie wykorzystane sytuacje lubiąsięzemścić i tak było i teraz.

25

Na 3 minuty przed końcem Sosnowiec obejmuje prowadzenie, a my zaczynamy od środka.

18

Michał Marciniak i 4:4! A do końca tylko 50 sekund!

19

NA 50 sekund przed końcem doprowadzamy do remisu!

21

Po tym strzale piłka nieszczęśliwie wtoczyła się do bramki na 24 sekundy przed zakończeniem meczu.

23

Heroiczna walka do ostatnich sekund o remis. Nie udało się!

24

Podziękowanie po meczu za znakomite widowisko i sportowe emocje. Szkoda porażki!

Podsumowując mecz to wielkie brawa dla obydwu ekip za bardzo dobre i emocjonujące spotkanie prowadzone w sportowej atmosferze. Szczególne brawa jednak należą się dla naszej drużyny, która mimo poważnych problemów kadrowych zagrała kapitalny mecz i prowadziła wyrównany bój, ba nawet długimi fragmentami dyktowała warunki. Szczęście w dzisiejszym meczu było jednak przy ekipie rywali. Jutrzenka pokazała w dzisiejszym meczu swój charakter. Jeszcze raz wielkie brawa!

 

Share this post

Poprawiony ( piątek, 04 lipca 2014 09:30 )
 

Komentarze  

 
0 #1 rtgcehekal 2013-12-17 12:48
nupsckvus{folb, rsdekggzry , uglixzpggs: http://www.xmxnbffghn.com/, http://www.luhssfthsj.com/ rsdekggzry
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Strona Główna

MENU -:-Kadra-:-

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 193 gości